Wiśniowy Sad, Szczecin

Lokalizacja: ul. Wiśniowy Sad 30, 32, 34, 36, Szczecin
Oddanie do użytku: 27.03.2013 r.
Inwestor i wykonawca: P.B. CALBUD Sp. z o.o.
Projektant: Wolski + Architekci
 
Liczba mieszkań: 38 (dostępne: 5)
Liczba miejsc postojowych: 55

Opis inwestycji

Wiśniowy Sad to luksusowa enklawa trzech 3-piętrowych domów o prostych i przyjaznych proporcjach. Przywołując różne aspekty tradycji holenderskiej, zarówno w swej zabudowie jak i lokalizacji, tworzy harmonijną przestrzeń. To miejsce zostało wybrane z myślą o najbardziej wymagających Klientach, dla których sąsiedztwo pięknego Parku im. Fryderyka Chopina, dostęp do spacerowych i rekreacyjnych terenów Lasu Arkońskiego, cisza i niepowtarzalny lokalny klimat, będą zapewnieniem, że kupując apartament na Wiśniowym Sadzie wybrali najlepszą ofertę w Szczecinie.

Lokalizacja

Wiśniowy Sad to jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie spokój wynikający z bliskości natury idealnie łączy się z wygodnym, miejskim stylem życia. Kameralny nastrój osiedla podkreśla wewnętrzny dziedziniec ze starannie zaprojektowaną zieloną architekturą, gdzie  mieszkańcy mogą odpocząć od wyzwań codzienności. 

Standard wykonania

Budynek mieszkalny powstał w technologii żelbetowo-murowej. Ławy i stopy fundamentowe, stropy oraz część ścian nośnych zostały wykonane z żelbetu, a pozostałe ściany nośne oraz ściany działowe zostały wymurowane z bloczków silikatowych. W mieszkaniach znajdujących się na kondygnacjach przyziemia ściany pokojów, kuchni oraz łazienek, a także sufity wszystkich tych pomieszczeń, zostały wykończone tynkiem cementowo-wapiennym kat. III. Ściany pomieszczeń lokali na pozostałych kondygnacjach są otynkowane tynkiem gipsowym kat. III (za wyjątkiem ścian łazienek, na których znajduje się tynk cementowo-wapienny kat. III), a sufity tych pomieszczeń zostały wykończone tynkiem gipsowym pocienionym.