Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Rozumiem

Budowa Kamienicy Nova 3 rozpoczęta

21 listopada 2019

Rozpoczęliśmy realizację naszej najnowszej inwestycji - budynku mieszkalno-usługowego pn. KAMIENICA NOVA 3, powstającego na nieruchomości położonej pomiędzy ulicami Narutowicza i Langiewicza w Szczecinie.

W pierwszej kolejności przystąpiliśmy do uporządkowania placu budowy, w tym do rozbiórki wszystkich budynków znajdujących się na terenie inwestycji oraz przekładek istniejących instalacji kolidujących z przyszłą zabudową. Kolejnym etapem prac będą roboty ziemne związane z wykonaniem wykopu pod płytę fundamentową budynku oraz jednokondygnacyjny garaż podziemny.

KAMIENICA NOVA 3 to budynek mieszkalno-usługowy, który powstaje w centrum Szczecina - tuż obok zrealizowanych przez nas inwestycji pn. KAMIENICA NOVA i KAMIENICA NOVA 2, wraz z którymi stworzy jednolity, zwarty układ kompozycyjny o charakterze historycznej śródmiejskiej zabudowy kwartałowej.

Budynek będzie posiadał dwie klatki schodowe - jedną z dostępem od ulicy Gabriela Narutowicza oraz drugą z wejściem od ulicy Mariana Langiewicza. Pod budynkiem powstanie jednokondygnacyjny garaż podziemny oferujący 74 miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Na parterze znajdą się mieszkania z przydomowymi ogródkami oraz lokal usługowy. Pozostałe 6 nadziemnych kondygnacji budynku zostanie przeznaczonych w całości pod lokale mieszkalne. Łącznie w KAMIENICY NOVA 3 powstanie 237 mieszkań, w tym lokale typu studio o powierzchni 25-38 m2, mieszkania 2-pokojowe o powierzchni 28-45 m2 oraz mieszkania 3-pokojowe o powierzchni 54-59 m2. Planowany termin zakończenia inwestycji oraz oddania budynku do użytku to I kwartał 2022 roku.